Bayram öncesi yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatacak mı? İşte ödeme tarihi

Her ay düzenli olarak yatırılan yaşlı ve engelli aylıklarının bayramdan önce yatıp yatmayacağı gündeme geldi. Nisan ayı yaşlı ve engelli aylıkları ödeme tarihleri merak ediliyor. Evde bakım maaşı bayramdan önce yatacak mı? Yaşlı ve engelli aylıkları ödeme tarihine ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıklama yaptı.

Bayram öncesi yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatacak mı? İşte ödeme tarihi
Yayınlama: 05.04.2024
A+
A-

Yaşlı ve engelli aylıkları ödeme takvimi Nisan 2024 itibarıyla kontrol edilmeye başlandı. “Yaşlı ve engelli aylıkları bayramdan önce yatacak mı?” sorusu yanıt buldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, nisan ayına ilişkin 2,6 milyar lira yaşlı aylığı ve 2,2 milyar lira engelli aylığı olmak üzere 4,8 milyar liranın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını bildirdi.

Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarında olduklarını belirten Göktaş, “Bu doğrultuda nisan ayı için 4,8 milyar lira tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz” ifadesini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.