Başkan Alinur Aktaş ‘Katı atık entegre tesisi yapacağız’

Teoman Özalp Parkı törenle hizmete açıldı. Parkın açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bölge muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Alinur Aktaş ‘Katı atık entegre tesisi yapacağız’
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

Parkın açılış töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her mahallede, her caddede, her sokakta izlerinin olduğunu, 17 ilçe, 1060 mahallede dokunmadıkları yer kalmadığını söyledi. Bölgenin en önemli sorunu olan Yenikent Katı Atık Depolama Sahası’na konuşmasında önemli bir yer ayıran Başkan Aktaş, yaklaşık 3 yıl önce başlaması gereken projenin muhalefet partileri tarafından geciktirildiğini söyledi. Muhalefet partilerinin bir şey yapmadıkları gibi kendi yaptıkları projeleri de engellemeye çalıştığını dile getiren Bakan Aktaş, “Hamitler şu an bizim en büyük nüfuslu mahallemiz. Vakti zamanında buradaki çöplüğü ben yapmadım. Geçen dönem başında ne dedim? “Hamitler’deki çöplüğü kaldıracağız, botanik parka çevireceğiz” dedim. Bunu yaparken de başka bir yerde sıkıntı oluşturmayacağız. Şu an dünyadaki en modern sistem neyse onu uygulayacağız dedik. Katı atık entegre tesisi yapacağız. Hem çöpü yüzde 75 azaltacağız hem de ekonomiye kazandıracağız. Batı Katı Atık Entegre Tesisleriyle alakalı mahkeme, mahkeme, mahkeme 3 yıl önce başlayacağımız işi bu günlere ertelettiler. Artık bir engelimiz kalmadı. Sözümüz söz. Güzellikleri ertelemek için şimdi ne diyorlar: “Siz Nilüfer’e ceza veriyorsunuz. Çöplük yapıyorsunuz”. Kimseye ceza vermiyoruz. Biz çöplük yapmıyoruz. Entegre tesis yapıyoruz. Burada 300 kişi istihdam edilecek” diye konuştu.


“Destek sizden gayret bizden”


Gecesini gündüzüne kadar bir idarenin görev başında olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “Kütüphaneye ihtiyaç var. Pazaryeriyle alakalı konu var. Otopark sıkıntısı ve cadde düzenlemesiyle alakalı konular var. Bunların hepsini bir bir halledeceğiz. Bizim bu şehre dair derdimiz var. Bu işe adanmışız. Belediyecilikte mahir olmuş Recep Tayyip Erdoğan gibi bir isimle çalışıyoruz biz. Onun yol arkadaşları olarak cumhur ittifakı çatısı altında bir taş üstüne bir taş daha koyabilir miyiz onun derdindeyiz. 31 Mart’tan sonra 4-4,5 yıl önümüzde seçim yok. Deli divane gibi çalışacağız. Bu kadar işleri pandemide, selde, yangında, depremde yaptık. Bursa’nın değişimi, dönüşümü için büyük bir fırsat var önümüzde. Osmangazi Belediyemizle, diğer belediyelerimizle el ele, kol kola vererek çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde çok özel projelerimiz olacak. İnşallah 31 Mart sürecinde bize güçlü destek verirseniz şehri nasıl ihya ettiğimizi göreceksiniz. Destek sizden çalışmak gayret etmek bizden” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.