Ayvalık’ta 16 göçmen ve 1 organizatör Sahil Güvenlik timlerinden kaçamadı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 16 düzensiz göçmen ve 1 organizatör zanlısı yakalandı. Edinilen bilgiye göre; Ayvalık’ın Sahilkent Mahallesi sınırları içerisinde Şirinkent mevkii …

Ayvalık’ta 16 göçmen ve 1 organizatör Sahil Güvenlik timlerinden kaçamadı
Yayınlama: 08.02.2024
A+
A-

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 16 düzensiz göçmen ve 1 organizatör zanlısı yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; Ayvalık’ın Sahilkent Mahallesi sınırları içerisinde Şirinkent mevkii kumsalında görev yapan Sahil Güvenlik Destek Timi Midili Adası’na gitmek için hazırlık yapan 16 düzensiz göçmen ve 1 organizatörü yakaladı. Ayvalık’ın Cunda Adası’nda bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirilen göçmenlere yiyecek, içecek gibi insani yardımlarda bulunuldu. Yasal işlemleri başlatılan 16 göçmenin Balıkesir İl Göç İdaresi’ne gönderileceği öğrenildi.

Göçmenleri Midilli Adası’na götürebilmek için para karşılığında yardımcı olduğu öne sürülen organizatör zanlısı hakkında ise tahkikat başlatıldı.

ayvalikta 16 gocmen ve 1 organizator sahil guvenlik timlerinden kacamadi 0

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.