Avcılar’da kentsel dönüşüm için yıkılan binanın duvarını kullandılar, balkon açıkta kaldı

İstanbul Avcılar’da kentsel dönüşüm çerçevesinde yıkımı yapılan apartmanın bitişiğindeki binanın balkon duvarının olmadığı ortaya çıktı. Olay, Avcılar Denizköşkler Mahallesi E-5 yan yol kenarındaki binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre …

Avcılar’da kentsel dönüşüm için yıkılan binanın duvarını kullandılar, balkon açıkta kaldı
Yayınlama: 04.04.2024
A+
A-

İstanbul Avcılar’da kentsel dönüşüm çerçevesinde yıkımı yapılan apartmanın bitişiğindeki binanın balkon duvarının olmadığı ortaya çıktı.

Olay, Avcılar Denizköşkler Mahallesi E-5 yan yol kenarındaki binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Denizköşkler Mahallesi’nde yaklaşık 40 yıl önce yapılan ve kentsel dönüşüm çerçevesine giren binanın yıkımına karar verildi. İşlemleri biten 5 katlı apartmanın yıkımına başlandı. Yıkım sırasında kepçe operatörü ve bitişiğindeki binanın sakinlerini şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Yıkımı yapılan binanın bitişiğindeki binanın dairelerine ait balkon duvarının olmadığı ortaya çıktı.

Apartmanda yaşayan vatandaşlar, Avcılar Belediyesiyle görüşerek durumu iletti. Belediye ile müteahhit arasında bir görüşme yapıldı. Görüşmenin ardından bina sakinlerinin zararları müteahhit tarafından karşılanacağı kararlaştırıldı.

Kentsel dönüşüm kapsamındaki binanı yıkımına devam ediliyor.

Daha önce böyle durumlarla çok karşılaştığını anlatan kepçe operatörü Onur Koçak, “Şu balkonun duvarını bizim yıktığımız binanın duvarına yapmışlar. Duvarı olmadığı için balkon açıkta kaldı. O, yıktığımız binanın duvarındaydı. Normalde çok oluyor ama tehlikeli bir şey, şaşırdık” diye konuştu.

avcilarda kentsel donusum icin yikilan binanin duvarini kullandilar balkon acikta kaldi 0 wuWUsJ9F

avcilarda kentsel donusum icin yikilan binanin duvarini kullandilar balkon acikta kaldi 1 GAdaCWbN

avcilarda kentsel donusum icin yikilan binanin duvarini kullandilar balkon acikta kaldi 2 NQ62w232

avcilarda kentsel donusum icin yikilan binanin duvarini kullandilar balkon acikta kaldi 3 1yz1Nw1Z

avcilarda kentsel donusum icin yikilan binanin duvarini kullandilar balkon acikta kaldi 4 gOJXSVhn

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.