Almanların çoğu İsrail’in Gazze saldırılarına karşı

Yeni bir anket, Almanların çoğunluğunun İsrail hükümetinin politikalarına ve Gazze’de devam eden askeri saldırıya karşı daha eleştirel olmaya başladığını ortaya çıkardı.

Almanların çoğu İsrail’in Gazze saldırılarına karşı
Yayınlama: 24.03.2024
A+
A-

Almanların yüzde 69’u İsrail’in Gazze’deki askeri operasyonlarının haksız olduğuna inandığını, zira çok fazla sivilin hayatını kaybettiğini belirtti. Katılımcıların yalnızca %25’i İsrail’in devam eden askeri saldırısına destek verdi.

Temsili anket, Alman kamu yayıncısı ZDF tarafından yaptırıldı ve Forschungsgruppe Wahlen vakfı tarafından gerçekleştirildi.

Artan kamuoyu baskısına rağmen Alman hükümeti, İsrail’in Gazze’ye yönelik askeri saldırısının en güçlü destekçilerinden biri olmaya devam ediyor. Şansölye Olaf Scholz defalarca ülkesinin Nazi geçmişi nedeniyle İsrail’e karşı özel sorumluluk taşıdığını söyledi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 170 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail güçlerinin son 24 saatte Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında 84 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 106 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 32 bin 226’ya, yaralı sayısının da 74 bin 518’e ulaştığı bildirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.