Acun Ilıcalı satın alacağı yeni grubu duyurdu

Hull City kulübünün sahibi iş insanı Acun Ilıcalı, “Slovenya’daki hangi kulübün bize en uygun olduğunu araştırdıktan sonra bu kulübün Maribor olduğuna karar verdik. Geçen hafta Maribor’daydım, kenti, stadyumu ve kulübü yöneten insanları sahiden çok sevdim. Öteki kulüplere de hürmet duyuyorum, Mura çok başarılı, Olimpija Avrupa’da da büyük bir isim ancak Maribor da o denli. İki ay boyunca araştırdık ve düşündük ancak sonunda bir karar verilmesi gerekiyor. Artık ise grup ve ben bu projenin şahane taraftarlarla, olağanüstü beşerlerle ve kusursuz bir kentle hakikat proje olduğu konusunda kararlıyız” dedi.

Acun Ilıcalı satın alacağı yeni grubu duyurdu
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Acun Ilıcalı, Slovenya Ligi’nde çaba eden Maribor kadrosu ile ilgili Sportklub haber sitesine özel açıklamalarda bulundu.

Slovenya’da bir ekip satın alma emellerinin öncelikli olarak Avrupa kupalarına katılmak olmadığını belirten Ilıcalı, muvaffakiyet hikayesi yazmak istediklerini söyledi.

Hull City’i destekleyecek bir ekip arayışında olduklarını ve rotayı Slovenya’ya çevirdiklerini aktaran Ilıcalı, “Medya dünyasında bunu başardım, İngiltere’nin Hull City kentinde son iki yıldır bunu başarıyoruz. Biz devraldığımızda 2’nci Lig’de 20’nci sırada olan kadro, şu anda 7’nci sırada ve play-off uğraşı veriyoruz. Lakin Championship’in birçok yerde dünyanın en zor ligi olarak tanımlandığının farkındayız. Muvaffakiyet için düzgün bir tertibe ve devamlılığa gereksinim var. Hull City ile ilerlememiz daha bitmedi, bu nedenle İngiltere’deki projemize de dayanak verecek diğer bir kulüp arayışına başladık. Temel maksat, daha büyük grubu, yani Hull’u destekleyecek daha küçük bir ekip bulmaktı. Lakin bir yıl süren toplantılar ve arayışlardan sonra yaklaşımımızı değiştirdik. Artık Hull City’e emsal bir muvaffakiyet hikayesi yazabilecek bir takım arıyoruz. Bu bizim için bu daha heyecan verici zira bu durum futbolda büyük bir gaye için uğraş etme mümkünlüğünü beraberinde getiriyor. Uzun bir araştırmadan sonra Slovenya’yı seçtik zira büyük bir potansiyele sahip mükemmel bir spor ülkesi olduğunuzu fark ettim. Burası spora karşı çok olumlu yaklaşımı olan bir ülke, birçok global spor kolunda büyük yıldızlara sahipsiniz, spor sizin için çok kıymetli bir bahis. Her şeyden evvel futbolda bile çok fazla yeteneğiniz var. Muvaffakiyete giden yolda şu an tek eksik yeterli bir tertip ve maddi takviye. Geri kalan her şey var” diye konuştu.

“PARA KAYBEDİLECEĞİ AZ ÇOK BELLİ”

Slovenya’ya yapılacak yatırımların riskli olduğunu lakin kendisinin risk almayı seven bir yapıda olduğunu belirten Ilıcalı, “Çok dürüst olacağım, iş açısından bakıldığında yararımız çok az ve güçlü bir takım oluşturmak çok değerli. Para kaybedileceği az çok belirli. Daha evvel Slovenya’da daha fazla yatırımcının olmamasının nedeni bu olabilir. Bu işte karlar çok bilinmeyen zira risk yüksek. Yatırımcıların aklında yalnızca nasıl kar elde edecekleri var. Şayet bu türlü düşünüyorsanız Sloven futboluna girmek pek makul değil zira risk nitekim yüksek. Lakin ben risk almayı seven biriyim, biraz ‘deli’ olduğumu söyleyebilirsin. Para benim için değerli değil. Başarılı olmamız benim için kıymetli. Lakin mesleğimden çıkarım yaparsam, başarıyı her vakit para takip eder. Slovenya’da bir kulübe yatırım yaparsanız milyonlar kaybedebilirsiniz. Ama bu kulübü bir üst düzeye çıkarırsanız o milyonları ziyadesiyle geri alırsınız” sözlerini kullandı.

“BİZİM İÇİN EN UYGUN KULÜBÜN MARIBOR OLDUĞUNA KARAR VERDİK”

Slovenya Ligi takımlarından Maribor’u almak istediklerini söyleyen Acun Ilıcalı, “Slovenya’daki hangi kulübün bize en uygun olduğunu araştırdıktan sonra bu kulübün Maribor olduğuna karar verdik. Geçen hafta Maribor’daydım, kenti, stadyumu ve kulübü yöneten insanları nitekim çok sevdim. Öbür kulüplere de hürmet duyuyorum, Mura çok başarılı, Olimpija Avrupa’da da büyük bir isim lakin Maribor da o denli. İki ay boyunca araştırdık ve düşündük fakat sonunda bir karar verilmesi gerekiyor. Artık ise grup ve ben bu projenin şahane taraftarlarla, mükemmel beşerlerle ve mükemmel bir kentle yanlışsız proje olduğu konusunda kararlıyız. Birebir vakitte Maribor’un çok hoş bir havaalanı var! Bu benim için çok değerli zira daima seyahat ediyorum ve gelip gidebileceğim küçük bir havaalanı işimi çok kolaylaştırır. Futbola mecnun oluyorum ve alışılmış ki işimin yanı sıra mümkün olduğunca çok maç izlemek istiyorum. Maribor pozisyonu itibariyle de bize çok uygun” halinde konuştu.

“KULÜP TARİHİNİN EN BÜYÜK MUVAFFAKİYET ÖYKÜLERİNİ BİRLİKTE YAZMAK İSTİYORUZ”

Maribor’da bir aile ortamı yaratmak ve büyük muvaffakiyet kıssaları yazmak istediğini belirten Ilıcalı, “Benim için futbol yalnızca futbol değil, bir hayat biçimi. Ve futbola aşık olan bizler için kulüpler çok çok değerli. Gözlerimle bakıp hayatımın en hoş anlarını hatırlamaya çalışırsam ortalarında pek çok futbol anısı var. İşimde çok başarılıyım lakin bu muvaffakiyetlerin yanı sıra kadrom kazandığında her şeyden daha çok memnun oluyorum. Bu mantıksız olabilir ancak bana çok mantıklı geliyor. Bu bir ruh, bir tutku ve bir kalp. Bu nedenle her şey planlandığı üzere giderse, hayranlara birinci söyleyeceğim şey birlikte bir aile olmaya geldiğimiz. Kulüp tarihinin en büyük muvaffakiyet kıssalarını birlikte yazmak istiyoruz. Neden daha üstte oynamayalım? Avrupa Ligi’ne karşı, hatta Şampiyonlar Ligi’ne karşı. Daha çok büyümeyle ilgileniyorum. Şayet Leicester City Premier Lig şampiyonu olabiliyorsa, futbolda dünyanın her yerinde her şey mümkün. Planım aile olmak, taraftar kitlesini daha da artırmak, yeni taraftar çekmek… Benim için maddiyat kıymetli değil, hepimizin kulüple ilgili tıpkı tutkuyu hissetmesi kıymetli. Bu benim arzum ve bu hedefle geliyorum. Yalnızca birlikte olarak mükemmel şeyler başarabiliriz” diye konuştu.

“HULL’DA BİRİNCİ MAKSADIM ZAJC’TI FAKAT FENERBAHÇE’DE KALMAYI TERCİH ETTİ”

Fenerbahçe’nin Sloven futbolcusu Miha Zajc’ı Hull City’e transfer etmek istediğini lakin oyuncunun Fenerbahçe’de kalmayı tercih ettiğini belirten Ilıcalı, “Bu öykü kesinlikle doğru. Fenerbahçe başkanı benim iyi bir arkadaşım ve bir Fenerbahçe taraftarı olarak oyuncuları da çok düzgün tanıyorum. Bana nazaran Zajc çok düzgün bir futbolcu lakin yeteneğini göstermesi için her maçta oynaması gerekiyor. Benim için futbolda ritim çok kıymetli, ritmi kaybederseniz tekrar yakalamanız güç oluyor. Hull City’yi devraldığımda birinci maksadım Zajc’tı ancak ne yazık ki o Fenerbahçe’de kalmaya karar verdi. Biraz da şanslıyım zira ben de bir Fenerbahçe taraftarıyım. Gelecekte neler olacağını göreceğiz. Projemizi Slovenya’da Sloven oyuncularla gerçekleştirme adımına taşıdığımızda tahminen Maribor’a gelmek isteyebilir. Hull’da da onunla her vakit ilgileniyoruz. Bunlar bazen birinci bakışta fark edilmeyen fakat alanda çok iş yapan futbolcular. Zajc, kadronun motorundaki motor yağı üzere başka tüm futbolcuların daha rahat ve sakin olmasını sağlayan bir oyuncu. Bu oyuncu tipini nitekim seviyorum” dedi.

Acun Ilıcalı, Miha Zajc’ın Maribor’un ezeli rakiplerinden biri olan NK Olimpija’nın eski futbolcularından biri olmasının hatırlatılması üzerine ise “Unutmayın, en büyük futbol öyküleri büyük oyuncuların kulüp değiştirdiği vakittir. Ronaldo’ya bakın, Inter’de, Milan’da, Barcelona’da ve Real Madrid’de oynadı. Futbolda ne olacağını asla bilemezsiniz. Futbol bizi keyifli etmek için yaratılmıştır, o yüzden elimizden geldiğince tadını çıkaralım” biçiminde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.