TFF’den imza sayısı açıklaması

SON DAKİKA: TFF’den imza sayıları polemiğiyle ilgili yapılan açıklamada, “Bir kulüp liderinin 136 imza topladık beyanının gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığı üzere bu beyan kendisini bağlar.” denildi.

TFF’den imza sayısı açıklaması
Yayınlama: 03.05.2024
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu imza sayıları hakkında yeni bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Kanunla kurulmuş, özerk bir kurum olan Türkiye Futbol Federasyonu; kuruluş kanunu, ana statüsü, talimatı ve yönetmelikleri doğrultusunda yönetilen FIFA ve UEFA ‘ya bağlı milletlerarası resmi bir kurumdur. Kendisine noter yoluyla ulaştırılan ve geri çekilen tüm imzalar kayda alınmaktadır.

Bu bağlamda 18 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak seçimli mali genel konsey tarihinin öne çekilmesi talebiyle noter yoluyla bugüne kadar ulaştırılan imza sayısı 109, yeniden noter yolu ile imzasını çektiğini beyan eden kulüp sayısı 13, yetkisiz bireylerin imzaladığı geçersiz imza sayısı 2’dir. Sonuç olarak geçerli imza sayısı 94’tür.

Ayrıca Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, 1. Lig Kulüpler Birliği, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği birbirlerinden bağımsız üç farklı kurumdur. Hiçbir birlik başkanı diğer birlikler adına karar verici ve sözcü olmadığı üzere, bu birliklere üye tüm kulüpler tarafından yetkilendirilmemiş hiçbir kulüp başkanı da tüm profesyonel kulüpler ismine karar verici, temsilci ya da sözcü değildir. Bir kulüp liderinin 136 imza topladık beyanının gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığı üzere bu beyan kendisini bağlar.

Kamuoyunun yanlış yönlendirilmesine ve dezenformasyona mahzur olmak için, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yanlışsız bilgilendirilme yapılmaya devam edileceğinden Türk Futbol Kamuoyunun kuşkusu olmasın.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.