Slovenya, Filistin devletini tanıma kararı aldı

İspanya, İrlanda ve Norveç’in Filistin Devleti’ni resmen tanımasının ardından bir Avrupa devleti daha Filistin’i devlet olarak tanıma kararı aldı. Slovenya hükümetinin 9 Mayıs’ta başlattığı Filistin’i tanıma sürecinde yeni bir gelişme yaşandı. Buna …

Slovenya, Filistin devletini tanıma kararı aldı
Yayınlama: 31.05.2024
A+
A-

İspanya, İrlanda ve Norveç’in Filistin Devleti’ni resmen tanımasının ardından bir Avrupa devleti daha Filistin’i devlet olarak tanıma kararı aldı. Slovenya hükümetinin 9 Mayıs’ta başlattığı Filistin’i tanıma sürecinde yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre Slovenya da Filistin’i devlet olarak tanıyacak.

NE OLMUŞTU?

Slovenya Başbakanı Robert Golob, Slovenya hükümetinin bu hafta Filistin Devleti’ni resmen tanıma önerisini değerlendireceğini açıklamış, Filistin’in resmen tanınması önerisinin perşembe günü (bugün) yapılacak hükümet toplantısında “Filistin’in tanınması” görüşüleceğini aktararak, “Bu sürede, acil bir ateşkes ve rehinelerin serbest bırakılması için baskı oluşturmak amacıyla benzer düşünen bir grup ülkeyle koordinasyon içinde olmaya devam edeceğiz. Birleşmiş Milletler’in sorumlu üyesi olarak, Orta Doğu’da kalıcı barışın sağlanması için elimizden gelen her şeyi yapma yükümlülüğümüz bulunuyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Daha önce Norveç, İrlanda ve İspanya da Filistin’i devlet olarak tanımıştı.

Ayrıntılar geliyor…

slovenya filistin devletini tanima karari aldi 0 JcGkwgzv

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.