Sıfır Atık Yarışması’nın birincisi Bursa’dan

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda, öğrencilerde atık üretimini azaltmak, geri dönüşümü teşvik etmek, çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturmak ve yenilikçi çözümleri geliştirmek amacıyla “Sıfır Atık Yarışması” yapıldı …

Sıfır Atık Yarışması’nın birincisi Bursa’dan
Yayınlama: 30.05.2024
A+
A-

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda, öğrencilerde atık üretimini azaltmak, geri dönüşümü teşvik etmek, çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturmak ve yenilikçi çözümleri geliştirmek amacıyla “Sıfır Atık Yarışması” yapıldı. Değerlendirme sonrasında Ortaokullar arası değerlendirmede Orhangazi Gazi Osmanpaşa Ortaokulu Türkiye birincisi oldu.

Sıfır Atık Yarışması “İyi Uygulama Yapan Okul” kategorisinde Gazi Osman Paşa Ortaokulu Türkiye 1. si olarak “Çevre Beratı” ödülü almaya hak kazandı. Çevre duyarlılığı ve Sıfır Atık projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili yapılan uygulamalar Milli Eğitim Bakanlığınca örnek uygulama olarak seçildi.

İl Milli Eğitim Müdürü beratı takdim etti

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Ahmet Alireisoğlu, Orhangazi Gazi Osmanpaşa Ortaokulunu ziyaret ederek burada hayata geçirilen Sıfır Atık Yönetimi projesi kapsamında hazırlanan sergiyi gezdi, bakanlığın Çevre Beratı belgesini de okula teslim etti.

sifir atik yarismasinin birincisi bursadan 0 L4w2iT6Q

sifir atik yarismasinin birincisi bursadan 1 dUGWIHiV

sifir atik yarismasinin birincisi bursadan 2 QkFlK9rO

sifir atik yarismasinin birincisi bursadan 3 QYIbsWV4

sifir atik yarismasinin birincisi bursadan 4 zeWJu4G9

sifir atik yarismasinin birincisi bursadan 5 SuNH3AQV

sifir atik yarismasinin birincisi bursadan 6 s32yKY4e

sifir atik yarismasinin birincisi bursadan 7 mLWrOZ3M

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.