Şadi Özdemir Kimdir ?

Şadi Özdemir Kimdir ?
Yayınlama: 22.05.2024
A+
A-

1961 yılında Artvin’de doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Bursa’da okumuştur. 1982 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Özel bir şirkette başlayan iş yaşamı, 1986 yılından itibaren bilişim sektöründe kendi işini kurarak devam etmiştir. NCR, DEC, Compaq, HP, Microsoft gibi dünya teknoloji devleri ile çok sayıda proje yapmıştır. Sektörde birçok ilk uygulamaya öncülük etmiştir. Kamuda ilk e-tahsilât, ilk hizmet masaları, ilk iletişim noktaları, ilk e-belge, ilk sesli yanıt sistemi IVR, ilk wap uygulamaları (nöbetçi eczaneler, imar durumu, vergi borcu, evrak takibi, poligon X,Y,Z, wap harita vb) gibi birçok uygulama ile sektörde değişim ve dönüşümün öncüsü olmuştur. Akıllı Kentler konusunda birçok başarılı projeye imza atmıştır. TUBİTAK, TTGV ve KOSGEB destekleri ile birçok proje yürütmüştür.


Bilişim Sektöründe yaptığı başarılı projeler ile Uluslararası ve ulusal çapta birçok ödülü de almaya hak kazanmıştır.

TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde Yeniliğin Ticarileşmesi Ödülü”, BUSİAD Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu Yenileşim Ödülleri’nde “Bilgi, İşbirliği ve Kaynakların Yönetimi Ödülü”, BTSO Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri’nde “En Fazla AR-GE Çalışması Yapan KOBİ Ödülü”, Euro Cloud Ödülleri’nde “Kamu Kategorisi Avrupa Bulut Ödülü”, TOBB ve TEPAV tarafından düzenlenen Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Şirketleri Ödülleri’nde “En Hızlı Büyüme Ödülü”, BİSİAD Bilişim Ödülleri’nde “En İyi E-Devlet Projesi Ödülü”, ULUTEK Ar-Ge Ödülleri’nde “En Fazla Ar-Ge Yapan Firma Ödülü” bu ödüllerden bazılarıdır.


1986 yılında SHP ile başlayan siyasi yaşamı, SHP İl Yönetim Kurulu üyeliği, CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği, SHP İl Başkanlığı ve CHP İl Başkanlığı ile devam etmiştir. Çok sayıda sosyal, siyasal ve meslek örgütlerinde görev alan Şadi Özdemir; BİYESAM kurucu yönetim kurulu üyeliği ve BİYESAM yönetim kurulu başkanlığı, BİSİAD Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı, BTSO Meclis ve komite üyeliği, ARSİYAD Danışma Kurulu üyeliği yapmıştır. KARADENİZSİAD Kurucu üyeleri arasında yer alan Özdemir; İFMED Mezunları Derneği, YIL-DER, İHD, Artvin Vakfı, ARDER, Anaçlı Köyü Kültür Sanat ve Çevre Derneği, DOĞADER ve Çağdaş Eğitim Kooperatifi üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.