Orhangazi Yeniköy’de uyuz vakaları arttı, muhtarlık uyardı

Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde son dönemlerde artan uyuz vakaları insanları tedirgin etti. Muhtarlık tarafından yapılan uyarıda, vatandaşların birbirlerine misafirliğe gitmemeleri, kaşıntı şikayeti olan vatandaşların da …

Orhangazi Yeniköy’de uyuz vakaları arttı, muhtarlık uyardı
Yayınlama: 30.05.2024
A+
A-

Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde son dönemlerde artan uyuz vakaları insanları tedirgin etti. Muhtarlık tarafından yapılan uyarıda, vatandaşların birbirlerine misafirliğe gitmemeleri, kaşıntı şikayeti olan vatandaşların da sağlık ocağına müracaat etmeleri istendi.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde uyuz vakaları artınca muhtar hoparlörle tüm köyü uyardı. Yeniköy Mahalle Muhtarı Hasan Akoğlu, anons sisteminden, son dönemlerde artan uyuz vakaları olduğunu belirterek, sağlık ocağına başvuruların da arttığını açıkladı. Vatandaşların özellikle akşamları misafirliklerini bir süreliğine yapmamaları, hijyen konularına dikkat etmeleri ve özellikle kaşıntı şikayeti yüksek olanların mutlaka sağlık ocağına müracaatta bulunmalarını istedi.

orhangazi yenikoyde uyuz vakalari artti muhtarlik uyardi 0 3f2em5N1

orhangazi yenikoyde uyuz vakalari artti muhtarlik uyardi 1 FRkw39p8

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.