Okul sporları ilçe şenlikleri devam ediyor

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, okul sporları şenliği ortaokul müsabakaları’nda kıyasıya yarışan sporcularla bir araya geldi. Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen okul sporları şenliği, ortaokul müsabakaları devam ediyor. İlkokul, orta …

Okul sporları ilçe şenlikleri devam ediyor
Yayınlama: 03.05.2024
A+
A-

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, okul sporları şenliği ortaokul müsabakaları’nda kıyasıya yarışan sporcularla bir araya geldi.

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen okul sporları şenliği, ortaokul müsabakaları devam ediyor. İlkokul, orta okul ve lise kategorilerinde 8 ayrı branşta 4 bin 142 çocuğun katıldığı şenliğin ilkokul ve lise kategorileri tamamlanırken, ortaokul müsabakaları ise kıyasıya mücadelelere sahne oluyor. 46 okuldan 191 takım halinde bin 944 öğrenci basketbol, futbol, futsal, masa tenisi, dart, satranç, 3×3 basketbol ve voleybol branşlarında yarışıyor. Yarışmaların tamamlanmasının ardından dereceye giren takımlar ödüllendirilecek.

Yıldırım’ın gerçek sahibinin gençler ve çocuklar olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bu farkındalıkla evlatlarımızın ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak için projeler hayata geçiriyoruz. Bir taraftan spor şenlikleri düzenlerken diğer yandan ilçemizi kütüphanelerle donatıyor, kültürel ve sanatsal etkinliklerin merkezi haline dönüştürüyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik spor yatırımlarımızın meyvelerini topluyoruz. Lisanslı sporcu sayımız 5 bine yaklaşırken, sporcularımız 3 bin madalya ve 198 kupa kazandı. Geride kaldığımız süreçte çocuklardan kadınlara, gençlerden özel kardeşlerimize 260 bin hemşerimize spor hizmeti verdik” dedi.

okul sporlari ilce senlikleri devam ediyor 0 rhG62kaG

okul sporlari ilce senlikleri devam ediyor 1 cJQ8YivA

okul sporlari ilce senlikleri devam ediyor 2 ksVnIqh1

okul sporlari ilce senlikleri devam ediyor 3 Vf1UGuqp

okul sporlari ilce senlikleri devam ediyor 4 UChTG1XM

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.