Halk İnsanı, Halktan Biri Oktay Yılmaz!

Yayınlama: 11.02.2024
A+
A-
"Size hakkımdaki hangi bilgiyi versem benim hakkımda kafanızda bir fikir oluşur? Çünkü bence söyleyen değil söylenen önemlidir."

1983 yılından bu yana Bursa’da ikamet eden Oktay Yılmaz, 3 çocuk babası ve aslen Erzurumludur. Mutlu bir evliliği yürüten Yılmaz, 2019 yılındaki yerel seçimlerde Bursa/Yıldırım belediye başkanlığına aday olmuştu. AK Parti bünyesinde adaylığını koyan Oktay Yıldırım, hala Yıldırım belediye başkanı olarak hizmet vermektedir.

Bursa’da İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Yılmaz daha sonra üniversite öğrenimi için Kırıkkale’de bulundu. Kırıkkale Üniversitesi Makine Bölümü mezunu olan Oktay Yılmaz, siyasi anlamda çeşitli görevlerde bulunmuş isimlerden biridir. Öncelikle Yıldırım İlçe Başkanlığı ardından Osmangazi Büyükşehir Meclis Üyeliği yapmıştır.

Yıldırım Belediye Başkanlığı’ndaki görevi boyunca çeşitli etkinlikler ve halka açık hizmetler veren Oktay Yılmaz, spor kompleksi, parklar, kadın spor merkezi, modern Pazar yeri gibi pek çok alanı topluma kazandırmıştır. Ayrıca Yıldırım’da yine Oktay Yılmaz döneminde toplu sünnet etkinlikleri ile ailelere destek olunmuştur. Pek çok belediyeciliğin dışında bir belediyecilik anlayışında olan Oktay Yılmaz’ın önderliğinde düzenlenen “Okul Sporları Şenlikleri” ise hem çocuklar hem de velilerin katılımıyla gerçekleşmiştir. Bu şenlik halkın mutluluk düzeyini arttıran etkinliklerden sadece biridir.

Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz’ın sürekli gençlerle bir araya gelmesi ve okulları ziyaret etmesi ilgili bir belediyecilik anlayışını kazandırmaktadır. Belediye tarafından belirlenen apartmanların eşyaları ile birlikte öğrencilere tahsis edilmesi ve konaklama sorununa bir nebze olsun ilaç olması, amatör spor kulüplerine ihtiyaç desteği sağlaması, Başkan Yılmaz’ın sürekli halkla iç içe olması ve onların sorunlarına kulak vermesi, olması gereken belediyecilik anlayışını da güncellemektedir. Başarılı bir yönetim sağlayan Oktay Yılmaz, Yıldırım halkı tarafından da taktir edilmektedir. Belediye başkanı olduğundan bu yana halk için hizmet veren ve refah seviyesini yükselten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz sayesinde, etkinlikler, şölenler, iftar yemekleri, açılışlar gibi pek çok kulvarda halkın yüzü mümkün olduğunca gülmektedir. Başkanlık dönemi boyunca insanlara hizmet eden ve bu yolda ilerlemeye devam eden nadir başkanlardan olan Oktay Yılmaz, iyi bir aile babası olmasının yansımalarını Yıldırım halkına da göstermektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.