Gazze eylemcisine maymun taklitli ırkçı saldırı

ABD’deki Mississippi Üniversitesi’nde İsrail destekçisi bir grup, Filistin’i destekleyen siyahi bir öğrencinin karşısında maymun taklidi yaptı. Mississippi Üniversitesi Dekanı ve polis, ırkçı saldırıyı izlerken, İsrail yanlısı grup siyahi öğrenciye “Onu içeri tıkın” sloganı attı

Gazze eylemcisine maymun taklitli ırkçı saldırı
Yayınlama: 03.05.2024
A+
A-

Gazze eylemlerine farklı üniversitelerde de İsrail yanlısı saldırılar oldu.

gazze eylemcisine maymun taklitli irkci saldiri 0 H2TPgdj4

Los Angeles kentindeki Kaliforniya Üniversitesi’nde (UCLA) Filistin atkısı takan göstericiler ayrıca “İfşa da etseniz, tasfiye de etseniz durmayacak, dinlenmeyeceğiz” ve “Özgür Filistin” sloganları attı.

gazze eylemcisine maymun taklitli irkci saldiri 1 8GUP9g2f

UCLA yönetimi, kamptaki öğrencilere ani saldırı düzenleyen maskeli İsrail yanlısı göstericinin bu eyleminin ardından dersleri iptal etmişti.

UCLA Rektör Yardımcısı Mary Osako, dün İsrail destekçileri ile Filistin destekçilerinin karşı karşıya geldiğini ifade ederek, gözaltı veya yaralanma olaylarının yaşanmadığını iddia etti.

gazze eylemcisine maymun taklitli irkci saldiri 2 QsMh8Hfu

İsrail bayrakları sallayan çok daha küçük bir grup karşı gösterici ise “İşgal gitmeli” diye bağırarak polisi kampı tasfiye etmeye çağırdı.

Gösteride polis barikat kurarken, İsrail destekçileri ellerinde “Yahudi öğrenciler için destek” yazılı dövizler açtı.

gazze eylemcisine maymun taklitli irkci saldiri 3 twUvipYi

İsrail-Amerikan Konseyi tarafından organize edilen karşıt gösteride konuşan Elan Carr, şiddet istemediklerini ileri sürdü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.