El emeği eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri sergisinde açıldı

Nilüfer Sanat Atölyelerinde 8 ay eğitim alan 233 kursiyerin ortaya koyduğu eserler, Nâzım Hikmet Kültürevinde açıldı. Farklı disiplinlerdeki eserlerin yer aldığı sergi, 30 Mayıs’a kadar gezilebilecek. Nilüfer Belediyesi’nin geleceğin sanatçılarının …

El emeği eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri sergisinde açıldı
Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

Nilüfer Sanat Atölyelerinde 8 ay eğitim alan 233 kursiyerin ortaya koyduğu eserler, Nâzım Hikmet Kültürevinde açıldı. Farklı disiplinlerdeki eserlerin yer aldığı sergi, 30 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

Nilüfer Belediyesi’nin geleceğin sanatçılarının temelini oluşturmak ve bilinçli sanat izleyicileri yetiştirmek amacıyla Nilüfer Sanat Atölyeleri bünyesinde düzenlediği kurslarda, bir dönem daha sona erdi. Geçen yıl Ekim ayından bu yana resim, ebru, kaat-ı, mozaik, seramik ve heykelcilik eğitimi alan 233 kursiyerin emeklerinin yer aldığı sergi, Nâzım Hikmet Kültürevi’ndeki Yer altı Sanat Galerisi’nde törenle açıldı. Açılış törenine Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin ve çok sayıda sanatsever katıldı. Sergi açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin, Nilüfer’in sanat, kültür ve sporun başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini hatırlatarak, “Kültür, sanat ve sporun önemini biliyoruz. Sizlerin gösterdiği ilgiyi görünce de, ne kadar doğru yolda ilerlediğimizi daha da iyi anlıyoruz. Nilüfer’imizde bu kadar fazla gülümseyen yüz görmek ve böyle bir katılımı görmek bize büyük motivasyon veriyor. Ümit ediyoruz ki bundan sonraki organizasyonlarımızda da hep birlikte oluruz. Bu güzel organizasyonları devam ettireceğiz” dedi.

Sergide, 233 öğrencinin farklı sanat dallarındaki eserlerinin sergilendiğini belirten Şahin, bu organizasyonun oluşumunda emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmanın ardından Şahin, Kaat-ı ve Ebru Atölyesi Eğitmeni Dilek Erim, Resim ve Mozaik Atölyeleri Eğitmeni Lütfü Kuzu, Seramik Atölyesi Eğitmeni Selin Aslan, Heykel Atölyesi Eğitmeni Şeyma Çobanoğlu, Resim Atölyesi Eğitmenleri Harun Arı, Lale Aghayeva Ürek, Sabriye Düvenci ve Zekiye Doğan’a teşekkür belgesi verdi.

Törenin ardından sergi, seyirciye açıldı. Farklı disiplinlerde eserlerin yer aldığı sergiyi sanatseverler büyük bir ilgiyle izledi. Çok sayıda eserin yer aldığı sergi, 30 Mayıs tarihine kadar Nâzım Hikmet Kültürevi Yeraltı Sanat Galerisi’nde gezilebilecek.

el emegi eserler nilufer sanat atolyeleri sergisinde acildi 0 NyQAgnFp

el emegi eserler nilufer sanat atolyeleri sergisinde acildi 1 AIPOsHmI

el emegi eserler nilufer sanat atolyeleri sergisinde acildi 2 YVe8G3L7

el emegi eserler nilufer sanat atolyeleri sergisinde acildi 3 JVsMaQwX

el emegi eserler nilufer sanat atolyeleri sergisinde acildi 4 TMe43qWh

el emegi eserler nilufer sanat atolyeleri sergisinde acildi 5 y2ZcuIPq

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.