Eğitimini tamamlayan kursiyerler istihdama kazandırılacak

Yıldırım Belediyesi ve BESOB iş birliği ile hayata geçirilen ‘istihdam için mesleki eğitim programı’ çerçevesinde düzenlenen teknik eğitim kurslarına katılan 90 kursiyerden eğitimlerini tamamlayanlar istihdama kazandırılacak. Yıldırım Belediyesi …

Eğitimini tamamlayan kursiyerler istihdama kazandırılacak
Yayınlama: 14.05.2024
A+
A-

Yıldırım Belediyesi ve BESOB iş birliği ile hayata geçirilen ‘istihdam için mesleki eğitim programı’ çerçevesinde düzenlenen teknik eğitim kurslarına katılan 90 kursiyerden eğitimlerini tamamlayanlar istihdama kazandırılacak.

Yıldırım Belediyesi, istihdama katkı sağlamak için kurum ve kuruluşlarla iş birliğine devam ediyor. Yıldırım Belediyesi ve Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) ortaklığında düzenlenen teknik eğitim kursları başlıyor. Yıldırım İnovasyon Merkezi’nde düzenlenecek kurslarda, bilgisayar destekli Moda Kalıp Tasarım ve Artistik Çizim, Düz Dikiş Makinesi Konfeksiyon Dikimi, Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım branşlarında eğitim görecek. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, kendi alanlarında faaliyet gösteren işletmelerde istihdam edilecek.

3 bin 200 kişiye eğitim

Hayatın her alanında olduğu gibi iş konusunda da Yıldırımlıların yanında olduklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Birçok hemşehrimiz iş ararken, işletmeler de yetişmiş kalifiye eleman bulamamaktan dert yanıyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak temellerini attığımız Sosyal İnovasyon Merkezi’nde iş arayan hemşehrilerimizi önce eğitiyor sonra da eleman arayan işletmeler ile bir araya getirerek istihdama kazandırıyoruz. 2021’den bugüne kadar muhasebe ve lojistikten bilgisayar destekli kalıp hazırlamaya, tekstilden tarım uygulamalarına, 5 ana branşta 44 ayrı modülde 3 bin 394 kişiye eğitim verdik. Eğitim alan kardeşlerimizden ise bin 54’ünü istihdama kazandırdık. Bunun yanı sıra eğitimlerimizden yararlanan birçok gencimizde kendi işini kurdu” diye konuştu.

egitimini tamamlayan kursiyerler istihdama kazandirilacak 0 uOrtpNa8

egitimini tamamlayan kursiyerler istihdama kazandirilacak 1 D7Fh22tl

egitimini tamamlayan kursiyerler istihdama kazandirilacak 2 hXaphMRV

egitimini tamamlayan kursiyerler istihdama kazandirilacak 3 GrUd5Ehb

egitimini tamamlayan kursiyerler istihdama kazandirilacak 4 1tXRNX9r

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.