Alkole zam Nisan 2024: Rakı ve şarap fiyatlarına zam geldi (İşte güncel rakı ve şarap fiyatları)

Nisan ayında alkol fiyatlarına art arda zam geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından rakı ve şarap fiyatlarına zam geldiğini açıkladı. Buna göre, 2 şarap grubunda yüzde 7 ile yüzde 10 arasında fiyat artışı yapıldı. Peki, rakı fiyatları ne kadar oldu? İşte güncel şarap ve rakı fiyatları…

Alkole zam Nisan 2024: Rakı ve şarap fiyatlarına zam geldi (İşte güncel rakı ve şarap fiyatları)
Yayınlama: 27.04.2024
A+
A-

Sigaraya gelen peş peşe zamlarından ardından nisan ayında alkol grubuna da zam geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, rakı ve şarap fiyatlarına zam geldiğini açıkladı. Dündar, sosyal medya hesabından 2 şarap grubuna yüzde 7 ile yüzde 10 arasında zam geçişi olduğunu paylaştı.

Dündar, “Kavaklıdere ve Doluca şarap guruplarına yüzde 7 ile yüzde 10 arasında zam geldi hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Şarabın yanı sıra rakı fiyatlarına da zam geldi. Dündar, “Pazartesi günü yeni rakı listesini yayınlayacağım” dedi. Dündar’ın paylaştığına göre bir rakı grubunda fiyatlar şöyle oldu:

“35cl 445, 50 cl 599, 70 cl 775, 100 cl 1075 TL…”

70’lik rakıya 76 TL zam

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş ise rakı zammını, “Rakı zammı geçti. 70’lik rakıya 76 TL zam geçişi oldu” ifadeleriyle duyurdu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.